Vítám Vás na největší české stránce o herci Channing Tatumovi.

O Super Náhrádníkovi 2.část

18. září 2006 v 10:26 | mářa |  Filmografie
Super náhradník
Holky na střední škole volí obvykle kapku odlišnou zábavu, než je plácat se za míčem v blátě, snažit se obehrát protihráče, hrdinsky zakončit kličku a vítězoslavně vykřiknout: Góól! Jenomže Viola (Amanda Bynes) je na(ne)štěstí jiná. Ona přesně tenhle druh adrenalinu k životu potřebuje. A proto, jakmile se její dvojče, bratr Sebastian (James Kirk), rozhodne nenastoupit do školy a nezúčastnit se tak očekávaného fotbalového turnaje, bez váhání chopí šanci za pačesy a přestrojí se za něj. Konečně tak bude moct dokázat sama sobě i světu, že holka může být stejně tak dobrá, jako kdejaký vysportovaný kluk. A co na tom, že na své cestě za snem bude muset "přežít" pánské šatny, kanadské žertíky spolubydlících a celkově drsný život na koleji, připomínající spíše gladiátorské zápasy. Viole hraje ve prospěch důvtip, odvaha a cílevědomost. Jenom ne láska…
Situace se totiž ještě více zkomplikuje, jakmile se zamiluje do svého výstavního spolubydlícího Duka (Channing Tatum). Jenomže tomu se zase líbí její krásná přítelkyně Olivie (Laura Ramsey), nejatraktivnější a nejchtěnější to dívka na škole. Co s tím? Ke štěstí jí nepřispěje ani fakt, když se nečekaně vrátí, samozřejmě v tu nejnevhodnější chvíli, pravý Sebastian. A ať už se vše semele jakkoliv, věřte mi, že se při závěrečném fotbalovém finále nepřestane nikdo z přihlížejících (tudíž ani vy) divit… Jen tak mimochodem, jak byste lidem na stadionu co nejpřesvědčivěji dokázali, že jste muž/žena?? Režisér Andy Fickman svým ujetým muzikálem Tráva příliš kladné ohlasy nevzbudil (jak u diváků, tak u filmových kritiků), ačkoliv nešlo o kdovíjak špatnou parodii (první polovina byla výtečná!). Komediálnímu žánru však zůstal věrný. "Pouze" otočil styl o 180 stupňů a vrhl se na ničím neurážející (až na závěr…) letní teenagerovskou komedii, jejíž děj je sice kýčovitý a obnošený jako sto let staré boty, ale zároveň zábavný a svižný, a to jen a jen díky němu a roztomilé hlavní představitelce. Zatímco tedy scenáristé svoji práci klasicky odflákli, doufaje, že se to nějak vsákne, režisér Andy Fickman se popral s danou látkou více než zdatně. Na výsledku je tak znát, že Super náhradník vznikal s lehkostí a chutí, jaká se hned tak nevidí. A kde se mu nepodařilo dodat šťávu, pomohlo herecké "mužstvo" v čele se sympatickou Amandou Bynes. Až do konce filmu nebudete moct dokázat přestat žasnout nad tím, jak dokázala tak nenapodobitelně ztvárnit dvě herecké role, mužskou i ženskou, aniž by působila hloupě a nudně. Přestože všechno ostatní jsme již někde viděli, ona je vtipná, zajímavá a originální. Dodává snímku šmrnc. A za to zaslouží pochvalu. Rozhodně se na její další filmový počin budu těšit. Jistě mi po zhlédnutí filmu dáte za pravdu, že přijde co nevidět!
Kdyby pak nebylo zpravidla přehnaného a trapného amerického závěru (ze všeho nejhorší je trenérův proslov…), který po tom všem působí jako pěst na oko, byl bych nadmíru spokojený a v dobré náladě bych opustil prostor kina. Komedie se totiž během jednoho okamžiku zvrtne v nechtěnou tragikomedii, která z nás Evropanů zase jednou udělá blbce. Výsledný dojem z filmu je tak zbytečně pokažen, a to je opravdu škoda. Ale nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem, že… Už jsme si přece zvykli.
Ale co, přesto všechno je Super náhradník správně naladěnou romantickou komedií a milým překvapením, které se vřítí do kin přesně dva týdny po zahájení školního roku; tedy 14. září. Jistě tak poslouží jako báječná oddechovka a tečka po skončení léta. Na rande ideální!
Zdroj: http://filmpub.atlas.cz/kino/85954-super-nahradnik.aspx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama